مجموعه فرانیز شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

آنچه در این مقاله می خوانید...

ساخت اسپری زعفران چگونه انجام می گیردبرای سورتینگ و تهیه مواد اولیه ساخت اسپری زعفران چه می کنندکد زنی بر بسته بندی اسپری زعفران چیست
ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

برای ساخت اسپری زعفران مراحلی بسیار دقیق صورت می گیرد و برای رعایت کیفیت تولید کنندگان طبق استاندارد های اروپا عمل می کنند. جهت خرید مستقیم از این کارخانه های تولیدی، با ما همراه باشید.

فرایند ساخت اسپری زعفران شامل مراحل حساسی است که نیاز به دقت بالایی دارند. برای به دست آوردن مواد اولیه، ابتدا تولید کنندگان باید به دنبال زعفرانی مرغوب باشند که آن را از زعفران سرگل به دست می آورند.

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

کشت، برداشت و پاکسازی زعفران که کاری بسیار دشوار و زمان بر است. عموما توسط استاندارد های مشخص ملی صورت می گیرد ولی تفاوت در بسته بندی و کیفیت زعفران سبب تمایز محصولات می گردد.

در ساخت اسپری زعفران، بسته های بندی های زعفران به شکل های گوناگون همانند بسته بندی وکیوم، خاتم، قوطی اسپری و جعبه در سایز ها و حجم ها مختلف به بازار عرضه می شود.

ساخت اسپری زعفران چگونه انجام می گیرد

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

در ابتدای فرآیند ساخت اسپری زعفران، زعفران خام ورودی را از جهت تمامی مواردی که بر كیفیت نهایی محصول موثر اند، بررسی می کنند. همچنین برای ساخت اسپری زعفران کیفیت مواد اولیه بسته بندی نیز در بدو ورود توسط واحد کنترل كیفیت شرکت تولیدی مربوطه، كنترل و بررسی می گردند و در این مرحله است که کیفیت محصول نهایی تا حد زیادی تعیین می شود.

 پس از ورود مواد اولیه و شروع مراحل بررسی اقلام ورودی از نظر ترکیبات و سلامت آن ها، واحد کنترل كیفیت اقدام به نمونه گیری و كنترل میزان یون ها و ترکیبات به منظور ساخت اسپری زعفران مطابق با استاندارد های مربوطه می نماید و نتایج بدست آمده از آزمایشات گوناگون ثبت می گردد. 

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

 آزمون هایی که جهت ارزیابی كیفیت زعفران در ساخت اسپری زعفران انجام می پذیرد شامل:

  • آزمون رنگ که به منظور استخراج و تشخیص رنگ های افزودنی صورت می گیرد.
  • آزمون قدرت رنگ دهی و ارزیابی میزان ترکیبات برجسته در زعفران مانند كروسین، سافرانال و پیكروكروسین که مسئول ویژگی های اصلی زعفران یعنی عطر و طعم آن اند.
  • آزمون میزان اسیدیته و میزان مواد خارجی مربوط به محیط و بقایای گل

پس از اینکه مراحل آزمودن مواد اولیه در ساخت اسپری زعفران طی شد، محصول وارد مراحلی چون انحلال زعفران در آب و در نهایت بسته بندی می گردد. البته هر کدام از این ها خود دارای مراحلی دشوار و حساس هستند که از گفتن آن ها در این خبر سر باز می زنیم.

برای سورتینگ و تهیه مواد اولیه ساخت اسپری زعفران چه می کنند

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

کارکنان بخش سورتینگ زعفران های آزموده و نمونه گیری شده را با نهایت دقت سورت و یا گزینش می كنند که به این منظور كلیه ذرات خارجی و بقایای گل جداسازی می شود.  پس از سورت کردن زعفران به بخش توزین منتقل شده تا در این بخش بر حسب میزان و نوع بسته بندی مورد نظر زعفران را با ترازوهای دقیق و تنظیم شده وزن کنند. پس از بخش توزین نوبت به مرحله ی درب بندی می رسد.

کد زنی بر بسته بندی اسپری زعفران چیست

ساخت اسپری زعفران طبق استاندارد اروپا

در مرحله ی كد زنی بعد از بسته بندی اولیه بسته ها به وسیله ی دستگاه جت پرینتر مشخصات بسته از جمله وزنی که محصول دارد،‌ تاریخ تولید و انقضای آن، كد محصول، سریال تولید و نوع محصول تولیدی بر روی بسته ها چاپ می شود. بعد از ساخت اسپری زعفران و گذر از بخش جت پرینتر بسته بندی نهایی انجام شده و اسپری ها جعبه گذاری می شوند. نوع بسته و تعداد داخل بسته با توجه به نوع محصول انجام می شود. 

حین فرآیند تولید مسئول كنترل كیفیت هر دو ساعت یكبار از خط تولید بازدید به عمل آورده و با بررسی عملكرد كاركنان در بخشهای مختلف و ارزیابی آن ها از به درستی طی شدن مراحل برای ساخت اسپری زعفران با کیفیت اطمینان حاصل می کند.

هادی افتخارپور

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه فرانیز شما را به خرید بهترین محصولات زعفران دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *